SPORTUltima ORA

FOTO- CSS Onești domină Cupa României la Badminton, cu 12 medalii

CSS Onești domină Cupa României la Badminton, cu 12 medalii

Weekend-ul recent încheiat a fost marcat de o performanță remarcabilă a sportivilor de la CSS Onești, care au strălucit la Cupa României la Badminton desfășurată la Bacău. Eforturile lor au fost răsplătite cu un total impresionant de 12 medalii, ceea ce confirmă talentul și dedicarea echipei.

Isabelle Mazilu a fost una dintre figurile de frunte ale competiției, reușind să urce pe podium de trei ori: locul 2 la simplu fete, locul 2 la dublu fete și locul 2 la dublu mixt. Performanța sa impresionantă a contribuit semnificativ la succesul echipei.

Mihnea Vilcu a demonstrat și el o formă excelentă, obținând locul 3 la simplu băieți, locul 2 la dublu băieți și locul 2 la dublu mixt. Contribuția sa valoroasă a fost vitală pentru consolidarea poziției echipei în clasament.

Patricia Briceac și Vlad Stoica au completat echipa CSS Onești cu medalii de bronz. Briceac a ocupat locul 3 la simplu fete, locul 3 la dublu fete și locul 3 la dublu mixt, în timp ce Stoica a obținut locul 3 la dublu băieți și locul 3 la dublu mixt. Performanța solidă a acestora a întregit palmaresul echipei și a consolidat prestigiul CSS Onești în lumea badmintonului românesc.

De asemenea, nu putem să nu evidențiem contribuția importantă a lui Beniamin Ciurlica, care a adus echipa la victorie obținând locul 3 la dublu băieți.

Felicări echipei CSS Onești pentru reușita excepțională la Cupa României la Badminton! Performanțele lor demonstrează talentul și determinarea sportivilor și subliniază calitatea antrenamentelor oferite de profesorul Maftei Ștefan. Aceste rezultate impresionante nu fac decât să confirme faptul că CSS Onești este un nume de temut în lumea badmintonului românesc.