ACTUALITATEUltima ORA

RAID AL POLIȚIȘTILOR – 42 DE SANCȚIUNI, 5 PERMISE REȚINUTE, 3 CERTIFICATE RETRASE AMENZI DE 60.000 LEI

La data de 27 martie a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Moinești și cei ai secțiilor de poliție rurală arondate au organizat o acţiune în municipiu și în comunele arondate, în intervale orare diferite, pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere.

În cadrul acțiunii au fost legitimate peste 60 de persoane, au fost controlate aproximativ 50 de autovehicule și au fost efectuate 30 de testări cu aparatele din dotare.

Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat 42 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 60.000 de lei.

Totodată, au fost reținute 5 permise de conducere pentru nerespectarea regimului legal de viteză și au fost retrase 2 certificate de înmatriculare.

 

Foto Ilustrativă

Articole asemănătoare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button

Descoperă mai multe la Acum TV

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura